Κάμερα ASI 294 MM Pro Mono
αποστολή εντός 24 ωρών + χρόνος μεταφοράς
  • Δωρεάν παράδοση
  • Παραδίδεται σε εσάς εντός 8 έως 10 ημερών
  • Εύκολες επιστροφές
Περιγραφή προϊόντος
ZWO ASI294MM Pro – ψύχμενη κάμερα CMOS mono για πολλούς τύπους αστροφωτογραφίας
  • USB 3.0 για γρήγορη μεταφόρτωση – μπορεί επίσης να λειτουργήσει με USB 2.0
  • Μνήμη buffer DDR3 για σταθερή μεταφορά δεδομένων με USB 2.0
  • Ισχυρή ψύξη Peltier έως 35 °C κάτω από τη θερμοκρασία περιβάλλοντος
  • Ευαίσθητος αισθητήρας CMOS διαγώνιας 23,2 mm – 11,7 megapixel
  • Καλή ανάλυση χάρη στα pixel 4,63 µm
  • Δυνατότητα αλλαγής σε μέγεθος pixel 2,32 µm και ανάλυση 8288 x 5644
  • Απόσταση μεταξύ του σπειρώματος σύνδεσης T2 (εσωτερικό σπείρωμα) και του αισθητήρα της κάμερας: 17,5 mm
  • ADC 14 bit
Πεδία εφαρμογής της κάμερας:
Σημαντικό: απαιτείται εξωτερική τροφοδοσία ρεύματος! Λάβετε υπόψη ότι όλες οι κάμερες ZWO με ψύκτη πρέπει να συνδεθούν σε εξωτερική τροφοδοσία ρεύματος 12 V για να λειτουργήσουν. Ακόμα και αν ο ψύκτης δεν χρησιμοποιείται, η τροφοδοσία ρεύματος πρέπει να είναι διαθέσιμη για να αναγνωρίζεται αξιόπιστα η κάμερα.
Χωρητικότητα
  • Τύπος αισθητήρα : Τσιπ CMOS (Sony IMX492)
  • Μέγεθος τσιπ (mm) : 19,1 x 13,0
  • Διαγώνιος τσιπ (mm) : 23,1
  • Megapixel : 11,6
  • Μέγεθος pixel : 4,63
  • Ανάλυση φωτογραφίας (Pixel) : 4144 x 2822
  • Βάθος bit (Bit) : 14
  • Ψύξη : ναι
  • Διεπαφή : USB 3.0 & USB 2.0
  • Σύνδεση (στο τηλεσκόπιο) : 1,25″ & 2″ & T2
  • Έγχρωμη κάμερα : όχι
  • Μέγιστη διαφορά ψύξης κάτω από τη θερμοκρασία περιβάλλοντος : 35
  • Εικόνες ανά δευτερόλεπτο : 16,3 (σε πλήρη ανάλυση)
  • Θόρυβος ανάγνωσης : 1,26 – 8
  • Πλήρης χωρητικότητα : 66.000
  • Οπτική απόσταση (mm) : 6,5 / 17,5
  • Τροφοδοσία ρεύματος : 12
  • Αποθήκευση buffer : 256
  • Εσωτερική μνήμη : DDR3 RAM
  • Εξοπλισμός
  • Ρόδα φίλτρων
  • Ρόδα φίλτρων : όχι
  • Γενικά στοιχεία
  • Βάρος (g) : 410
  • Σειρά : ASI 294
  • Διάμετρος (mm) : 78
  • Μήκος (mm) : 85
  • Πεδίο χρήσης
  • Πεδία χρήσης
  • AllSky, Meteore : όχι
  • Autoguider : όχι
  • Σελήνη & πλανήτες : ναι
  • Νεφελώματα & γαλαξίες : ναι
  • Κατηγορίες
    🏠 Αρχική 🛍️ Προϊόντα 📋 Κατηγορίες 🛒 Καλάθι
    Κάμερα ASI 294 MM Pro Mono
    Κάμερα ASI 294 MM Pro Mono