Κάμερα ASI 2600 MM DUO Mono
αποστολή εντός 24 ωρών + χρόνος μεταφοράς
  • Δωρεάν παράδοση
  • Παραδίδεται σε εσάς εντός 8 έως 10 ημερών
  • Εύκολες επιστροφές
Κάμερα ASI 2600 MM DUO Mono
Κάμερα ASI 2600 MM DUO Mono
Κάμερα ASI 2600 MM DUO Mono
Κάμερα ASI 2600 MM DUO Mono
Περιγραφή προϊόντος
Ο αισθητήρας καθοδήγησης είναι ο SC2210, με εξαιρετική ευαισθησία στο εγγύς υπέρυθρο, ισοδύναμη με τον αισθητήρα της μίνι κάμερας ZWO ASI 220MM. Το μέγεθος του αισθητήρα είναι 7,68 mm x 4,32 mm. Διαθέτει pixel 4×4 μικρά με ανάλυση 1920×1080 pixel και πλήρη χωρητικότητα 8780 e.
Άλλα χαρακτηριστικά:
Θέρμανση κατά της απόψυξης: Η κάμερα ASI2600MM Duo είναι εξοπλισμένη με θέρμανση από πολυιμίδιο. Μπορεί να βοηθήσει στην αποφυγή πιθανών προβλημάτων συμπύκνωσης ή παγετού, ανάλογα με το περιβάλλον στο οποίο τραβάτε φωτογραφίες. Η ισχύς της θέρμανσης είναι περίπου 5 W. Μπορείτε να την απενεργοποιήσετε ανά πάσα στιγμή αν θέλετε να εξοικονομήσετε ενέργεια.
Σημείωση: απαιτείται εξωτερική τροφοδοσία ρεύματος!
Ακόμη και χωρίς ψύξη, αυτή η κάμερα απαιτεί 1 αμπέρ, κάτι που αποτελεί πρόβλημα για τις θύρες USB των υπολογιστών, οι οποίες έχουν σχεδιαστεί μόνο για 900 mA, δηλαδή 0,9 A. Επομένως, η σταθερή λειτουργία της κάμερας είναι δυνατή μόνο με εξωτερική τροφοδοσία 12 V (12 V, 3 A, 5,5 / 2,1 mm).
Χωρητικότητα
  • Τύπος αισθητήρα : Chip CMOS (Sony IMX571)
  • Μέγεθος chip (mm) : 23,5 x 15,7
  • Διαγώνιος chip (mm) : 28,3
  • Megapixel : 26
  • Μέγεθος pixel : 3,76
  • Ανάλυση φωτογραφίας (Pixel) : 6248 x 4176
  • Βάθος bit (Bit) : 16
  • Ψύξη : ναι
  • Διεπαφή : USB 3.0
  • Σύνδεση (στο τηλεσκόπιο) : M54
  • Έγχρωμη κάμερα : όχι
  • Μέγιστη διαφορά ψύξης κάτω από τη θερμοκρασία περιβάλλοντος : 35
  • Μέγιστος χρόνος έκθεσης (λεπτά) : 30
  • Ελάχιστος χρόνος έκθεσης : 0,000032
  • Εικόνες ανά δευτερόλεπτο : 15
  • Θόρυβος ανάγνωσης : 1,0-3,3
  • Κβαντική απόδοση : 91%
  • Οπτική απόσταση (mm) : 17,5
  • Τροφοδοσία : 12
  • Μήκος καλωδίου (m) : 2
  • Ιδιαίτερα χαρακτηριστικά
  • Φίλτρα υπερύθρων : ναι
  • Εξοπλισμός
  • Τροχός φίλτρων
  • Τροχός φίλτρων : όχι
  • Γενικά στοιχεία
  • Βάρος (g) : 800
  • Σειρά : ASI 2600
  • Διάμετρος (mm) : 90
  • Μήκος (mm) : 97
  • Πεδίο εφαρμογής
  • Πεδία εφαρμογής
  • AllSky, Meteore : όχι
  • Autoguider : ναι
  • Σελήνη & πλανήτες : όχι
  • Νεφελώματα & γαλαξίες : ναι
  • Κατηγορίες
    🏠 Αρχική 🛍️ Προϊόντα 📋 Κατηγορίες 🛒 Καλάθι
    Κάμερα ASI 2600 MM DUO Mono
    Κάμερα ASI 2600 MM DUO Mono