Αποχρωματικό τηλεσκόπιο AP 150/1050 ESPRIT-150ED Professional OTA
Αποστολή σε 1-2 εβδομάδες + χρόνος μεταφοράς
  • Δωρεάν παράδοση
  • Παραδίδεται σε εσάς εντός 8 έως 10 ημερών
  • Εύκολες επιστροφές
Κατηγορία:
Περιγραφή προϊόντος
Διάθλαστικό Esprit ED – Το αποχρωματικό τρίπτυχο της Skywatcher
Τα νέα αποχρωματικά τρίπτυχα Esprit είναι τα νέα άλογα μάχης στην ομάδα της Skywatcher. Με διάμετρο 120 mm και 150 mm, η Skywatcher προσφέρει στους αστροφωτογράφους και στους απαιτητικούς παρατηρητές εξελιγμένα τηλεσκόπια υψηλής ποιότητας.
Σύστημα εστίασης Linear-Power
Τα πλεονεκτήματα:
  • Αποχρωματικό τρίπλο
  • Γυαλί FLP-53 OHARA
  • Εξαιρετική αντίθεση και χωρίς ορατή χρωματική εκτροπή
  • Εύκολα ρυθμιζόμενος φακός
  • Καλή έκθεση ακόμη και για φωτογραφικές μηχανές πλήρους μεγέθους
  • Σύστημα εστίασης Linear-Power 3″ με προσαρμογέα 2″ και 1,25″
  • Μειωτής 1:11 για εξαιρετικά ακριβή εστίαση
  • Οφθαλμοσκόπιο με αντοχή έως 5 kg ελεύθερο και έως 10 kg σταθερό
  • Πολύ υψηλό επίπεδο μηχανικής και οπτικής κατασκευής
  • Ανασυρόμενο αντιθαμβωτικό κάλυμμα
  • Εγχειρίδιο 80 σελίδων για αρχάριους, το ABC του τηλεσκοπίου , παρέχεται με κάθε τηλεσκόπιο
Η γνώμη του ειδικού μας:
Οπτική
  • Τύπος : Τηλεσκόπιο
  • Τύπος κατασκευής : Αποχρωματικός
  • Ανοίγμα (mm) : 150
  • Εστιακό μήκος (mm) : 1050
  • Μεγέθυνση ανοίγματος (f/) : 7
  • Διαχωριστική ικανότητα : 0,77
  • Οριακή τιμή (mag) : 12,7
  • Δυνατότητα συλλογής φωτός : 460
  • Μέγιστη χρήσιμη μεγέθυνση : 300
  • Βάρος σωλήνα (kg) : 14,50
  • Υλικό σωλήνα : Αλουμίνιο
  • Κατασκευή σωλήνα : Στερεός σωλήνας
  • Σχεδιασμός φακών : Τριπλέτα
  • Οφθαλμοσκόπιο
  • Οφθαλμοσκόπιο
  • Τύπος κατασκευής : Linear Crayford
  • Σύνδεση (με το οφθαλμοσκόπιο)
  • : 2
  • Ελεύθερο άνοιγμα (mm) : 76
  • Φορτίο (kg) : 5
  • Βάση
  • Βάση
  • Τύπος κατασκευής : Μόνο οπτικός σωλήνας
  • OTA
  • Τύπος βάσης : χωρίς βάση
  • Εντολή GoTo : όχι
  • Περιλαμβανόμενα εξαρτήματα
  • Περιλαμβανόμενα εξαρτήματα
  • Οφθαλμικά 2″
  • Οφθαλμικά 2″ : LET Okular 28mm
  • Σκόπευτρο
  • Οπτικός αναζητητής : 9×50
  • Οπτικό σύστημα εκτροπής
  • Οπτικό σύστημα ευθυγράμμισης : Καμπύλη ανακλαστήρα 50,8 mm – 90°